MANOMETR , MANOMETRY WIKA , TERMOMETR , TERMOMETRY ,WAKUOMETR ,WAKUOMETRY

                              Meraserw-5 S.C. 70-312 Szczecin , ul. Bema 5 , tel.(91)484-21-55  e-mail: sklep@meraserw5.pl , handel@meraserw5.pl                                                      

Kategorie

Advertising
Advertising

Użytkownicy


Użytkowników online: 2
Wizyt dzisiaj: 0
Wizyt ogółem: 433259
Użytkowników ogółem: 421575
Twoje IP: 34.204.169.76

Nowe produkty


Brak nowych produktów na tą chwilę

Meraserw-5 Allegro

LKZ-1000 to przyrząd do wyszukiwania kabli i innych infrastruktur podziemnych. Zestaw nadajnik, odbiornik i akcesoria pozwala na lokalizację zarówno obiektów metalowych (kable), jak i nieprzewodzących prądu (rury PVC, betonowe, itp). Można używać tylko odbiornika lub odbiornika i nadajnika (tryby selektywne), podczas pracy z nadajnikiem dodatkowo mierzona jest głębokość położenia obiektu


Szczegóły

OBNIŻKA CENY!

9 286,50 zł brutto

8 357,85 zł brutto
6 795,00 zł netto

(cena obniżona o 10 %)

Promocja ważna do:
0000-00-00 00:00:00

 

Dostępność: Dostępność 3 dni robocze


Powiadom mnie kiedy będzie dostępny


30 inne produkty z tej samej kategorii:

Prace ziemne, które polegają nie tylko na różnego rodzaju wykopach, ale także kładzeniu rur kanalizacyjnych, rur wodociągowych, kabli, wiążą się z wysokim ryzykiem uszkodzenia  instalacji podziemnych, co może doprowadzić do niebezpiecznego wypadku. Prawo Unii Europejskiej nakłada na wykonawcę obowiązek zapewnienia bezpieczeństwa: pracownikom, osobom trzecim jak i ich własnościom prywatnym. W celu ograniczenia ryzyka wypadku przeprowadza się szereg czynności, w skład których obowiązkowo wchodzi lokalizacja już istniejących instalacji podziemnych. Ponieważ nigdy nie ma pewności, czy wszystkie instalacje podziemne zostały umieszczone na mapie, aby zidentyfikować wszystkie potencjalnie niebezpieczne instalacje, potrzebne jest dodatkowe sprawdzenie, które można wykonać dzięki lokalizatorom kabli.

 

Zestaw do lokalizacji LKZ-1000 pozwala na dokładne określenie głębokości oraz kierunków przebiegu instalacji przewodzących prąd (kable energetyczne, telekomunikacyjne, metalowe rury), jak również rur z tworzyw sztucznych i betonowych przy użyciu dodatkowych sond. Prace ziemne przeprowadzane są w trudnych warunkach (wilgoć, brud), dlatego oba urządzenia spełniają stopień ochrony IP54, przy czym nadajnik przy zamkniętej pokrywie spełnia stopień IP67. Lokalizacja oraz trasowanie infrastruktur podziemnych cechuje się dużą różnorodnością warunków, w jakich muszą być dokonywane.

 

Zestaw LKZ-1000 może pracować w kilku różnych trybach, dostosowanych do danej sytuacji:

Power - używany do lokalizowania kabli elektrycznych. Jest to tryb pasywny, ponieważ sygnał generowany jest samoistnie przez kabel będący pod napięciem bez udziału nadajnika.

 

Radiowy - używany do lokalizacji metalowych obiektów (rur, zbrojeń), które reemitują sygnały radiowe. Jest to również metoda pasywna, sygnał jest już w samym obiekcie, który reemituje fale radiowe.

 

8 kHz - używany do dokładnej lokalizacji określonej instalacji (kabla, rury itd.).Częstotliwość generowanego sygnału 8 kHz ma lepszy zasięg niż 33 kHz oraz mniejszą tendencję do przenikania sygnału na inne obiekty. Metoda ta wymaga użycia generatora sygnału i jest metodą aktywną.

 

33 kHz - używany do lokalizacji konkretnie określonej instalacji (kabla, rury itd.). Częstotliwość ta jest najczęściej używaną do lokalizacji instalacji podziemnych; zapewnia największą efektywność, jednak ma większą tendencję do przenikania sygnału na inne instalacje. Metoda ta również wymaga użycia generatora sygnału i jest metodą aktywną. Generator (nadajnik) LKN-1000 pozwala na wygenerowanie śledzonego sygnału w trasowanej instalacji.

 

W zależności od sytuacji, w trybach aktywnych, nadajnik można podłączyć:

- w trybie indukcyjnym

- lokalizację za pomocą bezpośredniego podłączenia nadajnika do obiektu nie będącego pod napięciem

- lokalizację z użyciem cęgów nadawczych (należy zapiąć cęgi na badanym obiekcie)Tryb automatyczny łączy korzyści trybu Radiowego i Power, jest on bardzo wygodny przy wstępnym przeczesywaniu terenu. Zestaw LKZ-1000 pozwala też na dokładne określanie głębokości do 3 m określonej instalacji. Wymagana jest wtedy praca w trybach aktywnych 8 kHz lub 33 kHz, w których wykorzystywany jest nadajnik oraz odbiornik. W instalacjach metalowych sygnał może on być wygenerowany bezprzewodowo poprzez indukcję,bezpośrednie podłączenie się przewodami, lub przy użyciu cęgów nadawczych. W instalacjach nieprzewodzących prądu, sygnał może być wygenerowany poprzez wprowadzenie sondy nadawczej (w kształcie zwijanego kabla lub „pływającej”)bezpośrednio do szukanej instalacji (rury plastikowe, betonowe itp.). Dzięki zastosowaniu dodatkowych sond można oprócz określenia kierunku oraz głębokości rur, określić również miejsce ich zatoru.Dzięki intuicyjnemu menu oraz przejrzystemu graficznemu wyświetlaczowi LKO-1000 jest bardzo łatwy w obsłudze. Posiada również szereg opcji oraz funkcji poprawiających bezpieczeństwo i wygodę pracy: 

Funkcje zestawu:

- pasywne lub aktywne tryby trasowania,

- wykrywanie kabli podziemnych pod napięciem,

- wykrywanie kabli podziemnych bez napięcia (tryb radiowy),

- wykrywanie kabli podziemnych bez napięcia z użyciem nadajnika

(połączenie galwaniczne, indukcyjne lub przy użyciu cęgów),

- trasowanie rur metalowych lub nieprzewodzących z pomocą dodatkowej sondy,

- trasowanie rurociągów nieprzewodzących prądu za pomocą sondy „pływającej”,

- trasowanie określonego kabla,

- określanie głębokości położenia kabli,

- automatyczna regulacja czułości wykrywania,

- 5 trybów pracy,

- ostrzeżenie o płytko położonych kablach,

- pomiar głębokości położenia kabla do 3 m, 

- określenie kierunku trasy kabla,

 - kontrastowy, automatycznie włączane podświetlenie wyświetlacza LCD.Ulepszony nadajnik LKN-1000 generuje dużo mocniejszy

sygnał niż poprzedni model co pozwala na:

 - śledzenie instalacji podziemnych na dłuższych dystansach,

 - lepsze wykrywanie instalacji podziemnych w silnie zakłóconych niekorzystnych warunkach,

 - łatwiejsze określanie głębokości,

 - większą wykrywalność wielu instalacji podziemnych jednocześnie,

 - regulowane cztery poziomy mocy sygnału wyjściowego do 1 W,

 - mocna wodoodporna obudowa o klasie ochronności IP65, mniejsza i lżejsza, zaprojektowana do pracy w trudnych warunkach,

 - trzy tryby pracy do wyboru 8 kHz oraz 33 kHz, a w trybie galwanicznym tryb łączony 8 kHz oraz 33 kHz jednocześnie,

 - czytelne wizualne i dźwiękowe sygnały ułatwiające obsługę,

 - wbudowana dodatkowa funkcja testu pozwalająca na samodzielne sprawdzenie wszystkich funkcji przed przystąpieniem do pracy,

 - przyciski sterujące znajdujące się na zewnątrz obudowy, co pozwala na sterowanie z zamkniętą obudową zapewniając lepszą ochronę przed uszkodzeniem mechanicznym oraz zalaniem.Tryby pracy:

1) pasywny 50 Hz i 60 Hz - umożliwia lokalizację przewodów i kabli pod napięciem (POWER)

2)pasywny RADIO (15-30kHz) - umożliwia szybką, nieselektywną lokalizację infrastruktury podziemnej długości min.100 m (instalacje metalowe)

3) lokalizację w trybie indukcyjnym (wystarczy umieścić nadajnik ponad lokalizowanym obiektem)

4) lokalizację za pomocą bezpośredniego podłączenia nadajnika do obiektu nie będącego pod napięciem

5) lokalizację z użyciem cęgów nadawczych (należy zapiąć cęgi na badanym obiekcie)

6)  lokalizację z wykorzystaniem przewodu nadawczego lub sond nadawczych (umożliwia lokalizowanie obiektów niemetalowych)

7) lokalizację z pomocą adaptera separującego (bezpośrednie podłączenie nadajnika LKN-1000 do gniazda sieciowego 230 V).

 Zestaw posiada również funkcje poprawiające bezpieczeństwo i wygodę pracy:

Strefa zagrożenia – funkcja ta generuje sygnał alarmowy wskazujący na bliskość (w promieniu około 30 cm) lokalizowanych przewodów, działa ona w trybach pracy Power, 8 kHz lub 33 kHz oraz w trybie automatycznym.

Auto-test – pozwala na samodzielną kontrolę odbiornika. Po pozytywnym przejściu testu na wyświetlaczu odbiornika zostanie wyświetlony napis PAS w przeciwnym razie zostanie wyświetlony napis ERR.

Tryb automatyczny - łączy korzyści z równoczesnego wykrywania w trybie Power i Radiowym, pozwala potwierdzić obecność infrastruktury podziemnej w początkowej fazie lokalizacji, co sprawia detekcję przewodów łatwiejszą i bezpieczniejszą.

Automatyczne podświetlenie wyświetlacza – zamontowany czujnik oświetlenia automatycznie włącza podświetlenie wyświetlacza, gdy tylko jest to potrzebne.

Cyfrowe wskazanie siły sygnału – funkcja ta uruchamia dodatkowo cyfrowe wskazanie siły sygnału na wyświetlaczu ułatwiając w ten sposób lokalizację instalacji podziemnych.

Bezpieczeństwo elektryczne:

- stopień ochrony obudowy nad. LKN-1000 wg PN-EN 60529........IP65 (pokrywa zamknięta)

- stopień ochrony obudowy lokalizatora LKO-1000 wg PN-EN 60529...............................IP54

Pozostałe dane techniczne:

- zasilanie nadajnika........................................................................................4 x baterie LR20

- wymiary nadajnika.................................................................................180 x 280 x 260 mm

- masa nadajnika..........................................................................................................< 2,4 kg

- maksymalny zasięg lokalizatora.......................................................................................3 m

- zasilanie odbiornika........................................................................................6 x bateria LR6

- wymiary odbiornika.................................................................................760 x 250 x 85 mm

- masa odbiornika........................................................................................................< 2,9 kg

Nominalne warunki użytkowania:

- temperatura pracy...............................................................................................-20...+50 °C

Poniżej krótki film
jeśli nie wyświetla poprawnie kliknij tu


Miniatura   Brak komentarzy klienta.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze. Proszę sie zalogować.

Koszyk  

Brak produktów

Dostawa 0,00 zł
Razem 0,00 zł

Realizuj

Szukaj

Promocje


Wszystkie promocje

Advertising
Advertising

Producenci